Najważniejsze grupy suplementów diety i odżywek dla ćwiczących

Półki sklepów z suplementami diety wprost uginają się pod różnymi preparatami, a początkująca osoba rozpoczynająca dopiero treningi, może mieć problem z dobraniem odpowiedniego preparatu. Aby to sobie ułatwić, najlepiej jest zapoznać się z poszczególnymi grupami preparatów.

Suplementy z kreatyną - kreatyna to bezpieczny, bardzo dobrze poznany związek, który poprawia pracę mięśni i umożliwia osiąganie lepszych wyników w sporcie. Kreatyna stosowana zgodnie z zaleceniami producenta, praktycznie nie ma działań ubocznych.

Białko - odżywki białkowe uzupełniają niedobór protein, do którego dochodzi przy intensywnym treningu. Najpopularniejsze odżywki tego typu, to białko serwatkowe, jajeczne, wołowe czy sojowe. Odżywki białkowe można podzielić na gainery - zawierające więcej węglowodanów, oraz standardowe odżywki, których głównym składnikiem jest czyste białko.

L-karnityna - w przypadku niedoboru tej substancji w organizmie, mogą pojawić się trudności w spalaniu tkanki tłuszczowej. To częsty dodatek do suplementów wspomagających odchudzanie, które stosuje się przed treningiem.

Suplementy na pompę mięśniową - zawierają substancje, które wpływają pozytywnie na funkcjonowanie naczyń krwionośnych. Dzięki nim, pod wpływem wysiłku fizycznego, do mięśni dochodzi więcej substancji odżywczych, co wpływa na ich szybszy wzrost.

Boostery testosteronu - suplementy diety przeznaczone dla mężczyzn, które naturalnie wpływają na zwiększenie poziomu męskich hormonów. Boostery testosteronu, pozwalają osiągać lepsze wyniki treningowe oraz poprawiają samopoczucie i zwiększają libido.

O spotkaniach

  • Spotkania branży kosmetycznej i suplementów diety odbywają sie cyklicznie raz w roku na przełomie października i listopada w Warszawie.