Suplementy diety na stawy – dlaczego warto je przyjmować?

Intensywny trening, połączony z prawidłową dietą i odpowiednią ilością odpoczynku, daje szybkie efekty w postaci poprawy sylwetki, zmniejszenia ilości tkanki tłuszczowej oraz wzrostu mięśni. Niestety, ale u niektórych osób, które intensywnie trenują, mogą pojawić się problemy ze stawami.

Suplementy diety na stawy, będą uzupełniały niedobór substancji, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania kości i stawów, zmniejszały ryzyko pojawienia się kontuzji, oraz poprawiały zdolność organizmu do regeneracji.

Glukozamina i chondroityna - to substancje, które wspomagają prawidłowe funkcjonowanie chrząstki stawowej. Dzięki nim, chrząstka stawowa szybciej się regeneruje i jest lepiej odżywiona.

Suplementy z kolagenem - kolagen zmniejsza tarcie między strukturami stawu. Dzięki temu, zmniejszamy dolegliwości związane z bólem oraz opuchliznę.

Kwas hialuronowy - to substancja, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania stawów. Kwas hialuronowy podawany w formie kapsułek lub tabletek, zmniejsza tarcie wewnątrz stawu.

Preparaty przeciwzapalne - zawierają zwykle ekstrakty roślinne, z kurkumy, imbiru czy boswelli. Dzięki nim, można zmniejszyć ból stawów, zmniejszyć opuchliznę oraz poprawić ruchomość stawu.

W przypadku suplementów diety na stawy, należy pamiętać o tym, że działają one jedynie, gdy stosujemy je regularnie. Mają one w dużej mierze działanie wspomagające, co oznacza, że w przypadku poważnych dolegliwości ze stawami lub urazu, należy w pierwszej kolejności zapoznać się z opinią lekarza, a nie leczyć się na własną rękę.

O spotkaniach

  • Spotkania branży kosmetycznej i suplementów diety odbywają sie cyklicznie raz w roku na przełomie października i listopada w Warszawie.