Najpopularniejsze suplementy diety dla osób trenujących

Intensywny trening sprawia, że wymagania naszego organizmu pod względem ilości potrzebnych substancji odżywczych znacznie rosną. Aby je uzupełniać, powinniśmy stosować urozmaiconą dietę, lub uzupełniać niedobór witamin, minerałów i substancji roślinnych, przez przyjmowanie suplementów diety.

Preparaty multiwitaminowe dostarczają wszystkich witamin i minerałów potrzebnych nie tylko do prawidłowego funkcjonowania organizmu, ale także, zdrowego wzrostu mięśni.

Suplementy diety na odchudzanie, to bardzo szeroka grupa preparatów, które wspomagają spalanie tłuszczu, hamują apetyt i zmniejszają wchłanianie niepotrzebnych substancji z pokarmu.

Dużą popularnością cieszą się także suplementy diety o działaniu pobudzającym. Dzięki nim, można trenować z większym zaangażowaniem, poprawić swoje samopoczucie oraz zmniejszyć ilość wypijanej kawy lub napojów energetycznych. Można je stosować rano, natomiast hardcorowe przedtreningówki, stosuje się przed treningiem.

Aminokwasy BCAA - ten preparat, bije rekordy popularności. BCAA, czyli aminokwasy rozgałęzione, mogą być stosowane zarówno u początkujących, jak i zaawansowanych sportowców po to, by poprawić regenerację i wzrost mięśni.

Preparaty o działaniu wyciszającym - są przydatne, jeśli zauważyłeś u siebie objawy rozdrażnienia i stresu. Suplementy zawierające ekstrakty roślinne (melisa, kozłek lekarski) oraz minerały wpływające pozytywnie na układ nerwowy, pomagają w wyciszeniu i uspokojeniu, a jednocześnie, nie otumaniają.

O spotkaniach

  • Spotkania branży kosmetycznej i suplementów diety odbywają sie cyklicznie raz w roku na przełomie października i listopada w Warszawie.