Suplementy diety na wzrost mięśni - jak wybrać te najlepsze?

Wzrost mięśni to skomplikowany proces, na który składają się takie czynniki, jak odpowiedni trening, prawidłowa ilość substancji odżywczych (zwłaszcza aminokwasów) oraz właściwa regeneracja. Jednym ze sposobów na osiąganie lepszych wyników treningowych, jest stosowanie suplementów diety.

Boostery testosteronu - to substancje, które zwiększają wydzielanie męskich hormonów, nieodłącznie związanych z prawidłowym wzrostem mięśni. Preparaty tego typu, zawierają bezpieczne substancje naturalnego pochodzenia.

Glutamina - to suplement diety, który przyśpiesza regenerację mięśni, wspomaga metabolizm oraz uzupełnia niedobór azotu, będącego budulcem dla mięśni. Glutamina wpływa korzystnie także na funkcjonowanie mózgu.

Kreatyna - suplement, który poprawia pracę mięśni i umożliwia wydajniejszy trening. Stosując kreatynę, przyśpieszasz postęp treningowy, zmniejszasz zakwaszenie mięśni i łatwiej budujesz suchą masę mięśniową.

Aminokwasy - stanowią budulec do budowy mięśni, przyśpieszają regenerację mięśni oraz zapobiegają nadmiernemu nasileniu procesów katabolicznych. Szczególnie często stosowane są aminokwasy BCAA, które bardzo szybko wchłaniają się do mięśni i stanowią dla nich źródło energii.

Odżywki na regenerację mięśni - pozwalają zmniejszyć zakwaszenie mięśni po treningu oraz wspomagają układ nerwowy, dzięki czemu, regeneracja mięśni jest jeszcze skuteczniejsza. Sztandarowym przykładem takiego suplementu diety jest ZMA, czyli połączenie magnezu, witaminy B6 oraz cynku.

O spotkaniach

  • Spotkania branży kosmetycznej i suplementów diety odbywają sie cyklicznie raz w roku na przełomie października i listopada w Warszawie.