Suplementy diety, uzupełniające niedobór zdrowych tłuszczów

Kwasy omega-3 i omega-3-6-9, olej MCT czy inne nienasycone kwasy tłuszczowe, są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jeśli w naszej diecie jest zbyt mało ryb oraz olejów roślinnych tłoczonych na zimno, mogą u nas wystąpić różne dolegliwości. Rozwiązaniem tego problemu, może być przyjmowanie sprawdzonych suplementów diety zawierających zdrowe tłuszcze.

Ekstrakt oliwy z oliwek uzupełnia niedobór antyoksydantów i polifenoli. Ma także właściwości przeciwbakteryjne i wzmacnia odporność. Stosuje się go szczególnie często w okresie wzmożonych zachorowań.

Kwasy omega-3 z ryb lub roślin (olej tłoczony na zimno) to suplement o setkach korzystnych działań na organizm. Najważniejsze z nich, to działanie przeciwzapalne, korzystny wpływ na stan naczyń krwionośnych oraz zmniejszenie poziomu cholesterolu.

Olej z wiesiołka - dostarcza takich substancji, jak kwas linolowy i linolenowy, które wpływają pozytywnie na skórę. Olej wiesiołkowy wpływa korzystnie na stan naczyń krwionośnych oraz spowalnia starzenie się.

Olej lniany - zawiera bardzo dużą dawkę kwasów omega-3, które wspomagają funkcjonowanie mózgu i mięśni. Poprawia także regenerację skóry i wpływa korzystnie na stan naczyń krwionośnych.

Kwasy MCT - stanowią alternatywne źródło energii dla mózgu, dlatego są bardzo dobrym wyborem, w przypadku stosowania diet niskowęglowodanowych. Kwasy MCT mają także działanie odchudzające. Ich najpopularniejszym źródłem jest orzech kokosowy lub olej palmowy.

O spotkaniach

  • Spotkania branży kosmetycznej i suplementów diety odbywają sie cyklicznie raz w roku na przełomie października i listopada w Warszawie.